Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... SOMAJ TEHNIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

SOMAJ TEHNIC

Buna ziua,
O firma (SRL) cu doi asociati, ambii salariati ai societatii. Administratorul doreste sa intre in somaj tehnic.In acest caz isi mai poate exercita drepturile de administrator, stabilite prin actul constitutiv?Multumesc!
Da, poate face asa ceva .... va exercita drepturile de administrator, stabilite prin actul constitutiv si nu prin c.i.m.