avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 466 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

AM SUSPENDAT CONTRACTELE CU DATA DE 16.03.2020
AM TRANSMIS REVISAL IN 27.03.2020
PRIMESC AMENDA DE LA ITM ?
Cel mai recent răspuns: MINOKA HR , Consultant resurse umane 12:54, 21 Aprilie 2020
Momentan nu , dar nu se stie dupa ridicarea starii de urgenta.
Clar ati depasit termenul de transmitere in Revisal. Pentru aceasta fapta in Legea 905/2017 este prevazuta amenda insa este la latitudinea ITM daca la un control va da amenda, averisment ori alta masura.
Legea 905/2017 nu exista ... este vorba despre HG 905/2017 privind registrul general de evidenta a salariatilor
Asa e, HG 905/2017, a fost greseala de tipar....si vad ca mai sunt si altele....Ne joaca feste tehnologia asta....E bine totusi ca ati facut precizarea. Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare sanctiune contraventionala pentru transmitere in revisal contract de munca din 2017 cristina_b cristina_b Daca o unitate a transmis un contract de munca cu data inceperii activitatii 01.11.2017 cu intarziere in REVISAL, adica la data de 10.11.2017, sanctiunea ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, daca am încheiat un contract de munca si nu l-am ... larisaflory larisaflory Bună ziua, daca am încheiat un contract de munca si nu l-am transmis la revisal tot in aceiasi zi ce sancțiuni contravenționale primesc,am avut control ... (vezi toată discuția)
Eroare revisal bvr bvr Buna seara! Acum am realizat ca am uitat efectiv sa operez in Revisal incetarea suspendarii in revisal pentru somaj tehnic pentru cateva contracte. ... (vezi toată discuția)