Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

AM SUSPENDAT CONTRACTELE CU DATA DE 16.03.2020
AM TRANSMIS REVISAL IN 27.03.2020
PRIMESC AMENDA DE LA ITM ?
Momentan nu , dar nu se stie dupa ridicarea starii de urgenta.
Clar ati depasit termenul de transmitere in Revisal. Pentru aceasta fapta in Legea 905/2017 este prevazuta amenda insa este la latitudinea ITM daca la un control va da amenda, averisment ori alta masura.
Legea 905/2017 nu exista ... este vorba despre HG 905/2017 privind registrul general de evidenta a salariatilor
Asa e, HG 905/2017, a fost greseala de tipar....si vad ca mai sunt si altele....Ne joaca feste tehnologia asta....E bine totusi ca ati facut precizarea. Multumesc.