avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1925 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Gard
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Gard

Buna ziua ,vecinul intentioneaza sa ridice un gard din bca, dar asta înseamnă ca imi va lua toata lumina la geam ,distanta de la casa la hotar fiind 60 cm,
Intrebarea este ,ii este permis acest lucru?
Cel mai recent răspuns: Romeo Valentin , Expert judiciar 12:29, 11 Aprilie 2020
Ii este permis dacă deține o Autorizație de Construire în acest sens, emisa în condițiile legii speciale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am construit casa pe linia de hotar. problema sau nu? adyoffice86 adyoffice86 Buna ziua. Am o problema destul de mare...cred. In anul 2018 am construit o casa la tara la care din anumite motive (o sa le descriu mai jos) nu am ... (vezi toată discuția)
Distanta regulementara dintre o casa si gardul vecinului cmunteanu90 cmunteanu90 Buna ziua, In urma cu ceva timp am mostenit o casa, de curand m-am hotarat sa o scot la vanzare. Zis si facut. Au venit cateva persoane interesate sa cumpere ... (vezi toată discuția)
Gard delimitare vecin Cristianhurezan Cristianhurezan Buna seara, va rog frumos sa-mi raspundeti,daca se poate la urmatoarea problema: am cumparat,un apartament ,intr-o casa familiala,la parter;detinem in ... (vezi toată discuția)