Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Operare incetare suspendare de drept
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Operare incetare suspendare de drept

Buna ziua, daca un CIM este suspendat intre 1-15 Aprilie, pe data de 15 se opereaza inceterea suspendarii, chiar daca ea este de drept (adica expira la termenul inregistrat)?
Multumesc, anticipat.
Intr-adevar, data de 15 este data incetarii suspendarii c.i.m.
Multumesc frumos. Dilema era:mai operez in Revisal data incetarii sau nu? Atata vreme cat expira de drept perioada suspendarii, mai este necesara operarea?
Daca ati inregistrat suspendarea in REVISal, atunci se opereaza si incetarea.
am inteles! multumesc mult!