Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis de conducere

Buna ziua,am un caz pe rol in legătura cu permisul care e de profesionist,am renuntat la proces si vreau sa plec din nou la muncă,pot sa plec cu permisul suspendat sau daca se poate face ceva in cazul acesta sa fac vrio dovada cu contractul de munca care atestă că cu permisul îmi câștig pâinea?
Daca permisul e suspendat, nu mai puteti conduce decat dupa expirarea termenului de suspendare.
daca sunteti in posesia permisului, ar trebui predat.
Daca plecati cu permisul si conduceti si va opreste politia la volan si va verfifica si dvs figurati cu permisul suspendat, fapta dvs e penala.