avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... viza flotant
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

viza flotant

buna ziua, detin un spatiu de birou pe care l am transformat in locuinta, in acte fiind inregistrat ca birou, din diferite motive, primaria nu mi aproba sa l trec ca si locuinta din cauza PUG-ului, zic ei, desi nu am facut vreo modificare de structura sau instalatii
intrebare:care ar fi procedura ca in aceasta locatie sa mi fac viza de flotant, sau domiciliul stabil daca bineinteles e posibil, nefiind spatiu locativ
Ultima modificare: Luni, 13 Aprilie 2020
dryw3r, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 10:31, 22 Aprilie 2020
Am observat ca nimeni nu va raspunde, dat fiind "chichita" ca spatiul respectiv nu are statutul de locuinta.
V-as sugera sa mergeti la biroul de evidenta a populatiei, sa discutati acolo, sa va indrume cam care ar fi procedura si daca se poate obtine acea viza de flotant in conditiile acestea.
In alta ordine de idei, nu inteleg de ce ar trebui primaria sa va de-a /sa nu va de-a acordul schimbarii destinatiei spatiului respectiv - proprietatea dvs. ...
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poata obtine o viza de resedinta/flotant cu o procura notariala? vladpop20 vladpop20 Buna ziua, aveti cunostinta sa se poata obtine o viza de resedinta/flotant bazandu-te pe o procura notariala, in lipsa proprietarului? Mai exact eu vreau ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinație spațiu veredit veredit În ce condiții se poate efectua schimbarea destinației unui spațiu locativ din pivniță - spălătorie/spațiu comun deținut de Asociația de ... (vezi toată discuția)
Anularea acordului de luare in spatiu locativ motorgeanu.narcisa@yahoo.com motorgeanu.narcisa@yahoo.com Acum ceva timp am primit in spatiu o nepoata pentru a-si face Carte de identitate pe adresa mea, avand nevoie pentru examenul de permis auto. A trecut 1 an ... (vezi toată discuția)