Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... viza flotant
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

viza flotant

buna ziua, detin un spatiu de birou pe care l am transformat in locuinta, in acte fiind inregistrat ca birou, din diferite motive, primaria nu mi aproba sa l trec ca si locuinta din cauza PUG-ului, zic ei, desi nu am facut vreo modificare de structura sau instalatii
intrebare:care ar fi procedura ca in aceasta locatie sa mi fac viza de flotant, sau domiciliul stabil daca bineinteles e posibil, nefiind spatiu locativ
dryw3r, utilizator
Am observat ca nimeni nu va raspunde, dat fiind "chichita" ca spatiul respectiv nu are statutul de locuinta.
V-as sugera sa mergeti la biroul de evidenta a populatiei, sa discutati acolo, sa va indrume cam care ar fi procedura si daca se poate obtine acea viza de flotant in conditiile acestea.
In alta ordine de idei, nu inteleg de ce ar trebui primaria sa va de-a /sa nu va de-a acordul schimbarii destinatiei spatiului respectiv - proprietatea dvs. ...
Succes!