Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... asigurare auto
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

asigurare auto

am cumparat un autoturism cu asigurarea valabila la trecerea pe numele meu si schimbarea numerelor de circlatie asigurarea mai poate sa fie valabila? daca nu am permis nu conduc masina asigurarea pe cine se face? multumesc
Asigurarea se face pe numele proprietarului trecut în acte al autoturismului.
La schimbarea proprietarului și a numerelor de înmatriculare trebuie să faceți o asigurare în noile condiții.