Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrerupere somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrerupere somaj tehnic

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, angajatii trimisi in somaj tehnic pot fi rechemati la serviciu, desigur legal, cu incetarea suspendarii somajului tehnic pentru data respectiva, pentru 1 zi/saptamana?
Da,pot fi chemati la munca in baza unei decizii de intrerupere a somajului tehnic si de reluare a activitatii.
Va multumesc pentru raspuns.