avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1819 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj tehnic

Buna ziua!Am o intrebare,sunt in somaj tehnic din data de 23 .03.2020!As vrea sa stiu,voi primi bani luna aceasta?Șomajul tehnic v-a fi platit pe toata luna Aprilie sau pe zilele ce au rămas din martie?Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:02, 15 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Șomajul tehnic v-a fi platit pe zilele ce au rămas din martie....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Șomajul tehnic jhony79 jhony79 Buna ziua, Angajatorul m-a informat ca am contractul suspendat din 23 martie 2020. Astfel, va întreb pe dvs. La un salariu brut de 2230 lei și contractul ... (vezi toată discuția)
Statutul angajatului in perioada de preaviz Marius LM Electro Marius LM Electro Buna ziua. La noi la firma s-a luat masura concedierii colective a peste jumatate din personal. In 19 martie firma a intrat in somaj tehnic, masura luata ... (vezi toată discuția)
Ma pot încadra la șomaj tehnic lizia3@yahoo.com lizia3@yahoo.com Am lucrat la o firmă până în data de 23 .03.2020,am respectat contractul de muncă, am stat în preaviz 20zile si acum din cauza coronavirusului nu se mai ... (vezi toată discuția)