Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ma pot încadra la șomaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ma pot încadra la șomaj tehnic

Am lucrat la o firmă până în data de 23 .03.2020,am respectat contractul de muncă, am stat în preaviz 20zile si acum din cauza coronavirusului nu se mai fac angajari, am încercat și nimic.Pot sa cer si eu șomaj tehnic, în această situație?
In acest caz, nu beneficiati de somaj tehnic.

Cu articol v-a incetat c.i.m. ?