avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ma pot încadra la șomaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ma pot încadra la șomaj tehnic

Am lucrat la o firmă până în data de 23 .03.2020,am respectat contractul de muncă, am stat în preaviz 20zile si acum din cauza coronavirusului nu se mai fac angajari, am încercat și nimic.Pot sa cer si eu șomaj tehnic, în această situație?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:42, 2 Aprilie 2020
In acest caz, nu beneficiati de somaj tehnic.

Cu articol v-a incetat c.i.m. ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Șomaj ionel54 ionel54 Bună ziua! Am fost angajată cu carte de muncă la un magazin de suveniruri,într-un complex comercial. Din 16.03.2020,s- a redus programul din cauza ... (vezi toată discuția)
Somaj Mirabelamiri Mirabelamiri Buna seara!!! Suntem 20 de angajați care lucram la un hotel de 4*. Din cauza pandemiei s-a inchis locația și suntem in preaviz iar patronul zice ca singura ... (vezi toată discuția)
Decizie de incetare cim, somaj jewel81 jewel81 In firma noastra seful a anuntat un angajat ca din cauza lipsei de proiecte , va trebui sa isi caute altceva de lucru si ca mai are vreo 20 zile. Reactia ... (vezi toată discuția)