Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate vecina care ma inunda
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

vecina care ma inunda

buna ziua,ma puteti informa va rog cit m ar costa o expertiza tecnica si cit timp ar dura un proces(,aproximativ),,stau la parter si vecina de linga mine are probleme in baie pe care nu vrea sa le repare, si peretele meu de pe hol este foarte umed
gi-jane2, moderator
Va incheiati o polita de asigurare pt locuinta, Societatea de asigurari va despagubeste dauna.Cel mai probabil va face regres impotriva vecinei care va inunda si sa vedeti ce repede isi va repara defectiunea cand va trebui sa plateasca.
Costuri expertiza tehnica depind de exepertul tehnic onorariul acestuia de suprafata spatiului de expertizat
Termen de solutionare in instanta in actuala situatie de urgenta in care cauzele civile nonurgente nu se judeca nu poate fi precizat poate dura unu sau doi ani
Initial trebuie concret stabilit statutul instalatiei care genereaza inundatia deoarece poate fi instalatia comuna si raspunde asociatia de proprietari sau instaltia individuala si raspunde proprietarul
Pana nu aveti certitudinea statutului instalatiei este nejustificat sa formulati actiune impotriva proprietarului
multumesc din suflet