Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Ridicarea unui autovehicul nou de la Schorum
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Ridicarea unui autovehicul nou de la Schorum

Bună ziua. Vă rog în mod respectuos să-mi comunicați dacă o persoană care a împlinit vârsta de 65 ani are dreptul să se deplaseze de la adresa locuinței în altă localitate la o distanță dus-întors 260 km de casă pentru a ridica de la Schorum un autovehicul nou ? Precizez faptul că autovehiculul nou a fost contractat și achitat integral înainte de emiterea Ordonanțelor militare.Care punct din declarația pe proprie răspundere trebuie bifat și care este intervalul orar în care are dreptul să se deplaseze ? În cazul în care nu se încadrează în Ordonanța Militară, poate să facă la soția lui care are vârsta sub 65 ani - Procură specială la notar ? Vă mulțumesc anticipat.
EdithZ, utilizator
Persoana se poate deplasa pentru ridicare vehicul din schorum detinand completata declaratie pe proprie raspundere detinand inclusiv document justificativ de la dealer sau operatorul economic de unde urmeaza sa ridice vehiculul