Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acuzata de fosta soacra
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acuzata de fosta soacra

Fosta soacra ma acuza ca sunt p persoana nebuna, ca am probleme cu capul, iar eu am ajuns la capatul rabdarilor. M-a acuzat si in timpul casatoriei cu fiul ei, dar am trecut peste, insa acum nu mai pot. Vreau sa o dau in judecata fiindca mi-a adus aceste acuzatii cand erau si parintii si sora mea prezenti. Vreau sa-mi spuneti ce sanse am daca o dau in judecata pt calomnie si ce trebuie sa fac?
Va multumesc.
Buna seara!
trebuie sa stiti ca aveti nevoie in primul rand de martori, iar parintii si sora dv nu vor fi acceptati ca martori
in dosarele penale pot fi audiate ca martori si rudele:D..iar cauza ce are ca obiect savarsirea infractiunii de calomnie este o cauza penala.

Aveti sanse , cu cat aveti mai multe probe.V-as sfatui sa va angajati un avocat
:offtopic: Ati mai inceput discutie similara si in lata parte, asa incat acest subiect va fi inchis.
Nu putem deschide mai multe subiecte cu aceleasi probleme, ne interzice regulamentul de postare.
Multumesc pentru intelegere.
Discutie se poate continua aici:
www.avocatnet.ro/content/for...