avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acuzata de fosta soacra
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acuzata de fosta soacra

Fosta soacra ma acuza ca sunt p persoana nebuna, ca am probleme cu capul, iar eu am ajuns la capatul rabdarilor. M-a acuzat si in timpul casatoriei cu fiul ei, dar am trecut peste, insa acum nu mai pot. Vreau sa o dau in judecata fiindca mi-a adus aceste acuzatii cand erau si parintii si sora mea prezenti. Vreau sa-mi spuneti ce sanse am daca o dau in judecata pt calomnie si ce trebuie sa fac?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 13:19, 14 Decembrie 2009
Buna seara!
trebuie sa stiti ca aveti nevoie in primul rand de martori, iar parintii si sora dv nu vor fi acceptati ca martori
in dosarele penale pot fi audiate ca martori si rudele:D..iar cauza ce are ca obiect savarsirea infractiunii de calomnie este o cauza penala.

Aveti sanse , cu cat aveti mai multe probe.V-as sfatui sa va angajati un avocat
:offtopic: Ati mai inceput discutie similara si in lata parte, asa incat acest subiect va fi inchis.
Nu putem deschide mai multe subiecte cu aceleasi probleme, ne interzice regulamentul de postare.
Multumesc pentru intelegere.
Discutie se poate continua aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insulta in familie rozo.rozo rozo.rozo La o discutie la care participa sotul, sotia, sora sotiei, ambii parinti ai sotiei, soacra afirma despre ginere ca are probleme grave de comportament, ... (vezi toată discuția)
Calominie vic-tori vic-tori am nevoie de o informatie,sant impreuna cu un barbat de 8 ani si tot de atunci soacra mea impreuna cu fosta nevasta ma vorbesc numai de rau si ma fac in toate ... (vezi toată discuția)
Pot sa-mi dau in judecata soacra pentru calomnie si insulta ? mihaela buzatu mihaela buzatu Buna ziua, Doresc sa stiu daca pot da in judecata soacra mea care de 10 ani ma insulta si ma calomniaza fara scrupule. Chiar nu pot sa o opresc nicicum ? ... (vezi toată discuția)