Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta grupa a 2 a de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta grupa a 2 a de munca

Buna ziua!Am o foarte mare problema si nu stiu ce sa fac:Firma de arhiva mi-a trimis o adeverinta cu perioadele in care am lucrat in grupa a 2 a de munca in procentaj 100% in perioada 1988-2001,temeiul legat este bun,dar nominalizarea au facut-o pe baza unui document datat cu anul 2010,deoarece temeiul legal,adica ordinul 50 a fost abrogat in 2001,cei de la Casa de pensii nu pot valorifica adeverinta numai daca nominalizarea este cu o data anterioara datei de 01.04.2001.Arhiva spune ca nu au alte documente!In acest caz eu ce pot sa fac,pentruca doresc sa pot sa ies la pensie la limita de varsta,avand in total 18 ani in grupa a 2 a de munca.Va multumesc!
Va multumesc!