avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Deplasare între 2 localități în același județ, ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Deplasare între 2 localități în același județ, motivul fiind priveghi sau înmormântare la decesul unui unchi

Bună seara,
Avem un deces în familia extinsă și dorim deplasarea între două localități din același județ . Este justificată deplasarea din punct de vedere legal, pentru că Ordonanțele militare nu tratează subiectul punctual?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: FARKAS TRAIAN IOSIF , utilizator 07:26, 21 Aprilie 2020
Nu ,mai ales ca este vorba despre familia extinsă și mai ales pt ca la priveghi imtr-un spatiu inchis cu mai multe persoane exista risc de contaminare.
Ok. Mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordonanta militara 3 ursu.alex1111 ursu.alex1111 Buna ziua, As avea o intrebare referitoare la ordonata militara 3. Familia mea se afla intr-o situatie mai particulara in sensul ca avem 4 copii (cu varste ... (vezi toată discuția)
Ref ordonanțe militare miruna27 miruna27 Am 65 de ani și doresc sa ma deplasez in alta localitate pt îngrijirea părinților. Menționez ca nu ma încadrez in cele doua ore 11-13. Am voie? (vezi toată discuția)