Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Deplasare între 2 localități în același județ, ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Deplasare între 2 localități în același județ, motivul fiind priveghi sau înmormântare la decesul unui unchi

Bună seara,
Avem un deces în familia extinsă și dorim deplasarea între două localități din același județ . Este justificată deplasarea din punct de vedere legal, pentru că Ordonanțele militare nu tratează subiectul punctual?
Mulțumesc.
Nu ,mai ales ca este vorba despre familia extinsă și mai ales pt ca la priveghi imtr-un spatiu inchis cu mai multe persoane exista risc de contaminare.
Ok. Mulțumesc.