Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie

Buna ziua!Bună ziua! Sunt insarcinata in 6 luni si momentan lucrez, urmand ca pe 7 Iunie sa fac 6 luni la actualul loc de munca. Anul trecut am mai lucrat 4 luni in alta parte si urmez cursuri la seral. Credeti ca pot beneficia de indemnizatie pentru crestere copil sau pot plati undeva pentru a putea beneficia?
Care este data prezumata a nasterii ?

Detaliati excat locurile de munca unde ati prestat activitate , de la ... pana la ..., in ultimii doi ani anteriori datei de mai sus.
Termenul nasterii este 8 August. Anul trecut am lucrat din 18 Februarie pana pe 30 Mai. Iar anul acesta m.am angajat pe 7 Ianuarie si inca lucrez.
septembrie 2018 - august 2020 este perioada eligibila pentru CCC

februarie - mai 2019 (4 luni), ianuarie - august 2020 (8 luni) ...total 12 luni ...situatie in care beneficiati de indemnizatia pentru CCC.