Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Datoria sotiei inainte de casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Datoria sotiei inainte de casatorie

Buna ziua, eu si sotia mea ne cunoastem de un an de zile si dorim sa facem cununia civila. Aceasta va intra in concediu de crestere copil timp de 2 ani. As dori sa stiu daca dupa casatorie, in cazul in care nu mai poate plati rata catre banca, mi se poate pune mie poprire pe salariu. Multumesc! Mentionez ca acest credit este facut in urma cu 3 ani.
Gbogdan88, utilizator
Este o datorie personala a sotiei. Nu puteti fi obligat dvs sa o platiti.
Executarea silită va fi pornită doar asupra veniturilor, și a bunurilor soției.
Se poate depune dosarul medical cu 45 de zile inainte de a se expira certificatul de handicap anterior la Comisia de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap?
gealapu elena, utilizator