Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA - zile libere plătite în perioada în care ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA - zile libere plătite în perioada în care școlile sunt închise

In cazul in care scolile nu vor fi deschise dupa 15 mai, un PFA ar putea avea zile libere platite pentru a sta cu copiii? Sotia este salariata dar nu -si poate lua liberele acestea intrucat lucreaza intr-un proiect cu fonduri nerambursabile.
Nu se aplica la pfa.
Multumesc pentru raspuns.