avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA - zile libere plătite în perioada în care ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA - zile libere plătite în perioada în care școlile sunt închise

In cazul in care scolile nu vor fi deschise dupa 15 mai, un PFA ar putea avea zile libere platite pentru a sta cu copiii? Sotia este salariata dar nu -si poate lua liberele acestea intrucat lucreaza intr-un proiect cu fonduri nerambursabile.
Cel mai recent răspuns: Mihaelaanton , utilizator 08:35, 5 Mai 2020
Nu se aplica la pfa.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accesarea fondurilor europene costy68 costy68 As fi interesat va rog daca cineva mi-ar putea indruma pasi; accesarea fondurilor europene nerambursabile pt mediul rural ;sotia are pfa ,frizerie cuafor , de ... (vezi toată discuția)
Concediu neefectuat, angajatorul nu aproba efectuarea sa ionika ionika salutare si bine v-am gasit problema sta asa: prin natura muncii mele, fac parte dintr-o echipa restransa si lucram pe sezoane, adica nu ne putem lua zile ... (vezi toată discuția)
La bugetari nu se platesc zilele nelucratoare,lucrate evasinai evasinai Daca intr-o luna sunt 160 ore (20 zile) lucratoare, si o persoana lucreaza 160 ore din care 24 ore lucrate sambata sau duminica si 8 ore lucrate intr-o ... (vezi toată discuția)