Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce registre, acte am nevoie pentru o Intreprindere ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce registre, acte am nevoie pentru o Intreprindere Individuala cu prestari servicii? Contabilitate in partida simpla

Buna seara,

Am o Intreprindere Individuala de prestari servicii, contabilitate in partida simpla, sistem real si as dori sa stiu ce registre trebuie sa completez.
Codul CAEN este 9003 - activitati de creare artistica.
Am cumva nevoie si de Nota de Receptie si Bon de Consum?

Multumesc, o seara placuta!
Da, si de cele doua (pentru ca aveti achizitie de materii prime, materiale consumabile si obiecte de inventar pe I.I.cu factura), alaturi de registrul jurnal de incasari si plati, registrul inventar, registrul unic de control si registrul de evidenta fiscala. Acesta ultimul il puteti completa pe calculator si lista la imprimanta indosariindu-l impreuna cu actele contabile pentru anul respectiv.