Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia urmas

Buna ziua. Socrul meu a decedat în urma cu o saptamana. Doresc să stiu dacă soacra mea (sotia) are dreptul la pensie de urmas. Ea este pensionară.
La alegere:
-Pensia proprie
-Pensia de urmas, 50% din cea a sustinatorului(decedatului).