Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buget an 2020 - aprobat cum?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buget an 2020 - aprobat cum?

Buna ziua,
Daca o asociatie de proprietari nu a facut sedinta- ad gen pana pe data de 16 martie 2020 cand s-a interzis conform ordonantelor de urgenta- adunari, sedinte, etc, ce poate face acum cand credem ca tot nu se va putea tine adunari cu multi oameni prea curand. Cum se fac cheltuieli pentru reparatii, investitii,etc? Nu punem problema furnizorilor de utilitati - apa, gaze, lumina- acestea se achita si se recupereaza in liste cote lunar, dar alte necesitati urgente si necesare sau salariile la femeile de serviciu cum se pot majora fara a avea un buget aprobat si discutat in adunarea generala a proprietarilor?
Intrebare: cei care nu ati putut tine in termen pana pe 30 martie 2020 adunare generala cum procedati? Inca nu se pot tine adunari,,,sedinte,,cele de comitet cu 3-5 persoane le-am tinut online pe telefon, dar o adunare generala in care trebuie aprobate atatea puncte din ordinea de zi, in special Bugetul?? Ce sfat aveti ?
Multumesc mult, sanatate tuturor!

a scris:

Buna ziua,
Daca o asociatie de proprietari nu a facut sedinta- ad gen pana pe data de 16 martie 2020 cand s-a interzis conform ordonantelor de urgenta- adunari, sedinte, etc, ce poate face acum cand credem ca tot nu se va putea tine adunari cu multi oameni prea curand. Cum se fac cheltuieli pentru reparatii, investitii,etc? Nu punem problema furnizorilor de utilitati - apa, gaze, lumina- acestea se achita si se recupereaza in liste cote lunar, dar alte necesitati urgente si necesare sau salariile la femeile de serviciu cum se pot majora fara a avea un buget aprobat si discutat in adunarea generala a proprietarilor?