avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Spatiu public din fata curtii
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Spatiu public din fata curtii

am si eu urmatoarea problema : vecina de langa curtea noastra si-a infiintat pur si simplu , inafara curtii (deci nu pe proprietatea ei ci pe domeniul public ) o gradina de zarzavat , imprejmuind acest spatiu si cu un gard - e legal ? are voie sa faca asa ceva ?


cineva7 a scris:

am si eu urmatoarea problema : vecina de langa curtea noastra si-a infiintat pur si simplu , inafara curtii (deci nu pe proprietatea ei ci pe domeniul public ) o gradina de zarzavat , imprejmuind acest spatiu si cu un gard - e legal ? are voie sa faca asa ceva ?

Evident ca nu, faceti sesizare la primărie si la politie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Paraul de langa gradina e al meu, al vecinului sau al statului? Aurica TRUTA Aurica TRUTA Locuiesc la casa cu gradina. Intre gradina mea si cea a vecinului exista un parau mic (1,5 m latime la albie dar uneori vara cand e seceta, paraul seaca). ... (vezi toată discuția)
Formulare actiune in instanta alecurodica alecurodica Buna seara! V-as ruga sa-mi dati sfaturi, punctual, la ce urmeaza: Am probleme cu un vecin care are un loc intravilan , in spatele casei mele,folosit si ... (vezi toată discuția)
Loc de parcare ori gradina suzyka suzyka In ultimile 3 saptamani un vecin de la scara alaturata ,de la parter,recent imbogatit si venit de peste hotare si-a construit balcon (cica are autorizatie pt ... (vezi toată discuția)