avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie deplasare
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie deplasare

Buna ziua,
Sunt din Pitesti, sunt fotograf si am un contract de prestari servicii pentru fotografierea unui botez in Bucuresti in data de 02.05.2020.
Mentionez ca initial contractul era pt tot evenimentul, inclusiv petrecerea.
A ramas numai pentru biserica.
Eu sunt decat administrator la firma.
Cu ce declaratie ma pot deplasa?
Multumesc!


Georgeruta73 a scris:

Buna ziua,
Sunt din Pitesti, sunt fotograf si am un contract de prestari servicii pentru fotografierea unui botez in Bucuresti in data de 02.05.2020.
Mentionez ca initial contractul era pt tot evenimentul, inclusiv petrecerea.
A ramas numai pentru biserica.
Eu sunt decat administrator la firma.
Cu ce declaratie ma pot deplasa?
Multumesc!

Buna ziua, in declaratia respectiva aveti ca motiv justificat deplasarea in interes de serviciu. Totodată, vă întocmiți și adeverința respectivă de angajator, semnată și parafată(SRL-ul în cauză, chiar dacă dvs sunteti reprezentantul legal). Ar trebui sa fie suficient. O seară bună.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract servicii nerespectat Bibialex Bibialex Buna seara! In speranta ca ma va lamuri cineva, va adresez o intrebare. Acum aproximativ 3 luni de zile, am semnat un contract de prestari servicii ... (vezi toată discuția)
Tamponare pe autostrada trandafir2 trandafir2 Unde se declara o tamponare petrecuta pe autostrada Buc - Pitesti? Mai precis la care Birou/Sectie/Post de politie? (vezi toată discuția)
Gdpr - participare copii la evenimente George.R George.R Buna ziua, lucrez intr-o companie, care detine o colectie publica de exponate tehnice. In aceeasi structura, functioneaza un centru de documentare care ... (vezi toată discuția)