Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nelamurire acordare somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nelamurire acordare somaj

Buna ziua! Momentan locuiesc in Brasov, insa fara viza de flotant si adresa din buletin este din Ploiesti. Lucrez in Brasov si urmeaza sa intru in somaj. Intrebarea mea este: la ce agentie pentru ocuparea fortei de munca trebuie sa merg? Si de asemenea de unde imi pot lua adeverinta financiara? Din Brasov sau din Ploiesti?
La AJOFM Prahova depuneti actele pentru somaj.
Cornel Vasile, Consilier juridic