Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Restaurant in Mall
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Restaurant in Mall

Este normal sa ni se factureze utilitățile, serviciile , contribuție marketing? Facturile pentru lunile in care nu functionam vin normal ca atunci cand aveam deschis. Nici un leu mai puțin.
Citiți clauzele contractului de închiriere,discutați cu ceilalți comercianți,formulati o notificare către reprezentanții centrului comercial etc.
Multumesc frumos
Daca nu se face o actiune comuna , nu se va ajunge la niciun rezultat. Contactati ceilalti chiriasi, sunt sigura ca se vor strange mai multi intr-un demers comun. Adresele de email cred ca se gasesc in prezentarile firmelor de pe site-ul mallul-lui. Din cate am inteles este posibil sa factureze chiar si chiria pe aceasta perioada dar nu acum ci la data inceperii activitatii, ceea ce este chiar tragic.