Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde/ cum se depun cererile de recuperare a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde/ cum se depun cererile de recuperare a sumelorpentru CSC (concediu supraveghere copil)?

Buna ziua,
Inteleg ca AJOFM-urile primesc aceste documente, in format electronic, dar la Prahova nu exista nimic in acest sens pe site, iar la telefon nu raspunde nimeni.
Exista vreun portal (cum este de ex aici.gov. ptr Somaj tehnic) ?
Va multumesc, anticipat!
Ati incercat la ajofm@ph.anofm.ro
Buna ziua,
Sincer nu, fiindca e o simpla adresa de email, si banuiesc ca nu iti confirma automat depunerea documentelor. Ca atare, nu as avea nicio siguranta ca ce am trimis e fie corect, fie primit si inregistrat. Ma asteptam sa existe o platforma, cumva... Dar maine o iau de la capat cu telefoanele la ei :(.
Multumesc oricum, si apreciez promptitudinea raspunsului chiarsi in zile de repaus.
Sesizati Ministerul Muncii, atunci.