avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Rubrica declarație pe propria răspundere ANAF
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Rubrica declarație pe propria răspundere ANAF

Buna ziua! Va trebui sa ajung mâine la ANAF la sector 6 și aș vrea să vă întreb ce se bifează pe declarația pe propria răspundere în acest sens! Nu exista o rubrica in acest sens și nu-mi dau seama ce s-ar putea bifa in acest sens. Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 10:31, 4 Mai 2020
Buna ziua,
Aveti vreun act care sa ateste ca nu puteti "rezolva" problema online si trebuie sa mergeti la dumnealor?
Daca da, eu as bifa punctul 1, de nu va deplasati in interes personal...
Mulțumesc pentru răspuns! Da, mi-au răspuns pe email că trebuie sa ajung la sediul lor.
Deci bifez 1 și e ok, da?

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Aveti vreun act care sa ateste ca nu puteti "rezolva" problema online si trebuie sa mergeti la dumnealor?
Daca da, eu as bifa punctul 1, de nu va deplasati in interes personal...

Eu pot sa spun ca este ok si domnii politisti ca nu...
Dar, luate prin eliminare, cred ca punctul 1 se potriveste cel mai bine, este cel mai aproape de ceea ce aveti dvs. de facut.
Sa luati cu dvs. si un print screen cu acel mail.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bifare casuta pentru a primi alerte CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Cred ca este o idee buna cu bifarea casutei pentru a primi alerte. Constituie o adevarata manifestare de vointa in acest sens a celor care isi exprima ... (vezi toată discuția)
Evaziune fiscala: publicitate pe internet lawcomp lawcomp Buna ziua, pentru ca am avut venituri din afara tarii din publicitate pe internet destul de mari(50.000usd) am zis sa stau linistit si sa declar banii la ... (vezi toată discuția)
Cum raspund unui birou executor judecatoresc? bbt bbt O firma este instiintata de catre un executor judecatoresc ca trebuie sa puna poprire pe banii unei angajate,conf unei hotarari judecatoresti de executare ... (vezi toată discuția)