Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro Bifare casuta pentru a primi alerte
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

Bifare casuta pentru a primi alerte

Cred ca este o idee buna cu bifarea casutei pentru a primi alerte.
Constituie o adevarata manifestare de vointa in acest sens a celor care isi exprima consimtamantul in aceasta directie.
Nici mai inainte nu era rau, doar ca situatia era inversata.
Dar tot acelasi lucru era.
Cu toate acestea, pare sa fie mai bine asa, intrucat nimeni nu cred ca bifa sa nu primeasca raspunsurile.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Da, numai ca aceasta este o sabie cu doua taisuri pentru ca nebifarea inseamna ca nici in meniul din pagina de front a forumului la "subiecte urmarite de mine" nu mai apar aceste mesaje. Practic daca nu le bifati, le pierdeti urma si trebuie sa le cautati prin sectiuni, in cazul in care va mai intereseaza urmarea ......
Da, si eu tot asa am descoperit ca s-a schimbat ceva.:D
Ar trebui sa existe si posibilitatea de a fi ca inainte pentru cei ce doresc asa.
Adica o casuta care sa faca lucrurile ca inainte.In loc de acea casuta sa fie inca una care odata bifata odata sa fie ca inainte pentru cei care vor asa.
Dar e posibil sa fie greu de realizat asa ceva.
Odata bifata casuta sa dispara adica sa nu apara de fiecare data intrucat nu ar avea sens.
Nu stiu daca s-a inteles clar ce am incercat sa sugerez.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Adica sa apara discutia in meniu la "Subiecte urmarite de mine", dar sa nu primiti email-uri multe....:) Cam greu!
Am facut modificarea in cauza pentru ca multi oameni s-au plans ca primesc prea multe mailuri. :)

Ideea e asa. Nu putem face un sistem care sa trimita alerte absolut oricand isi doreste oricare dintre noi. Pentru ca e imposibil. Tehnic si ca abordare practica.

Asa incat, hai sa ne hotaram. Dat fiind ca nu se poate sa indeplinim toate dorintele, hai sa vedem care dorinte sunt prioritare.

1. Abonati din oficiu la discutiile la care raspundem. Cine vrea sa se dezaboneze, sa debifeze.

2. Dezabonati din oficiu la discutiile la care raspundem. Cine vrea sa urmareasca, sa bifeze.

Mie, sincer, mi se pare mai ok varianta a doua, din perspectiva omului pe care unii il acuza uneori ca trimite mailuri nesolicitate. Au fost oameni care s-au abonat la newsletterele noastre, au primit mailurile, au facut scandal ca de ce le primesc, i-am dezabonat noi (lor le era lene / n-au stat sa caute sa vada cum se face), apoi au facut scandal ca de ce nu mai primesc newslettere. :)

Eu unu nu prea pot functiona normal asa. Incat ar fi nevoie sa ne hotaram si majoritatea sa isi impuna macar parerea intr-o problema importanta: abonare din oficiu sau dezabonare din oficiu? :blush2:
Clar, puneti un modul de sondaje, pe undeva in pagina de front (unde-o mai incapea si asta?) si sa votam. Dupa ce votam si va lamuriti cum faceti, il scoateti....si tot asa :)