avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Beneficiaza de legea 19/2020 angajatii care primesc si ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Beneficiaza de legea 19/2020 angajatii care primesc si indemnizatie de compensare?

Buna ziua!
Vreau sa va intreb daca sumt incluse la calculul indemnizatiei de 75% pentru aplicarea legii 19/2020 pentru ingrijire copil si indemnizatiile de compensare acordate de angajator (din 2017 de cand au fost transferare contributiile catre salariat)? In 2017 am semnat un act aditional pentru acordarea acestei indemnizatii de compensare pentru a se mentine acelasi salariu, brutul conform contract nu a fost majorat. Ma ajuta sa imi spuneti si legea/oug in care se stipuleaza acest lucru.
Multumesc pentru ajutor.

Alte discuții în legătură

Legea 153/2017 tanta.andone@yahoo.com tanta.andone@yahoo.com Buna ziua .As dori sa stiu daca ptr.bibliotecari comunali incepind cu data de 1 iulie sa acordat odata cu personalul din administratie marire salariala sau se ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza indemnizatia pt. zilele libere platite parintilor in perioada pandemiei de coronavirus? legea nr.19/2020 iolanda15 iolanda15 Va rog sa ma lamuriti. Indemnizatia prevazuta de Legea 19/2020 pentru acordarea unor zile libere platite pentru supravegherea copilor in perioada suspendarii ... (vezi toată discuția)
Oug 79/2017 lllllllll lllllllll Dupa intrarea in vigoare a OUG79/2017 angajatorul a schimbat salariul brut/ respectiv venitul net, in sensul ca au scazut pe fluturas, adaugand in schimb o ... (vezi toată discuția)