Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un sfat va rog
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un sfat va rog

bunica este proprietara casei sale.bunicul este mort de peste 20 ani. are doi fii cu care este in divergente. este singura. mie,in calitate de nepoata,doreste sa-mi faca acte pe casa.va rog sa-mi spune care este cel mai indicat act de facut,pentru ca mai tarziu sa nu fie atacat in istanta de cei doi fii sau alte rude: contract de intretinere sau act de vanzare-cumparare si in ce consta fiecare.va multumesc
multumesc pentru raspuns