Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... repozitionare drum satesc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

repozitionare drum satesc

Acum 8 ani am cumparat un teren intravilan, construibil,la marginea unui sat. Topograful, cu ocazia masuratorilor, a constatat ca un drum satesc taie metrii buni din teren si coltul terenul. De atunci am construit casa, cu autorizatie de constructie si receptie finala. As dori sa va intreb, cum as putea sa fac presiuni asupra primariei sa repozitioneze acest drum in locul in care a fost trasat?
Nu stiu, mai exista cineva pe acest forum, care sa se ocupe si de altceva decat isteria covid?