avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... repozitionare drum satesc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

repozitionare drum satesc

Acum 8 ani am cumparat un teren intravilan, construibil,la marginea unui sat. Topograful, cu ocazia masuratorilor, a constatat ca un drum satesc taie metrii buni din teren si coltul terenul. De atunci am construit casa, cu autorizatie de constructie si receptie finala. As dori sa va intreb, cum as putea sa fac presiuni asupra primariei sa repozitioneze acest drum in locul in care a fost trasat?
Cel mai recent răspuns: gabrielli68 , utilizator 07:49, 13 Mai 2020
Nu stiu, mai exista cineva pe acest forum, care sa se ocupe si de altceva decat isteria covid?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drum satesc pe terenul meu gabrielli68 gabrielli68 Am o problema. Acum 6 ani am cumparat un teren la marginea unui sat. Am chemat topograful, iar acesta a constatat ca un drum satesc trece pe terenul meu. A ... (vezi toată discuția)
Drum satesc de 34m cat o autostrada adiSEME adiSEME Buna seara, va rog un sfat legat de o problema cu drum satesc. Detin teren 11.000 mp in intravilan, comuna jud Timis avand pe 3 parti drum (recent ... (vezi toată discuția)