Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Notificare prin executor judecatoresc
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Notificare prin executor judecatoresc

Bună ziua,

Am rugămintea sa ma ajutați cu ceea ce presupune notificarea prin intermediul executorului judecătoresc.
Am nevoie de informații și de sfaturi privind aceasta procedura pentru furnizorul de energie electrica. Pe scurt, este vorba despre o factura foarte mare transmisa de furnizor prin care mi s-a impus sa plătesc de 2 ori o cantitate de energie electrica întrucât la trecerea de la un sistem de facturare la altul, s-a produs o greșeală. Menționez ca am avut o lunga corespondenta cu furnizorul care a avut abordări diferite și niciuna dintre ele corecta, de asemenea, am sesizat și ANRE care a dispus sa fiu contactata de furnizor în vederea găsirii unei soluții. Aceasta propunere a fost ignorata de furnizor și, practic, de 3 luni banii mei sunt blocați (am plătit acea factura pentru a nu risca sa rămân fără energie).
Va rog sa ma ajutați cu un sfat referitor la notificarea prin intermediul executorului judecătoresc. Menționez ca am de gând și sa ii dau în judecata dacă nu va funcționa nimic altceva.
Multumesc
Mihaela0215, utilizator
Mai bine ati contacta un avocat, acesta va poate ajuta si in eventualitatea unui proces.
Ati revenit la ANRE si ati spus ca nu ati fost contactata de furnizor?
Poate asa primeau si o amenda...
Da, am revenit, le-am comunicat și i-am întrebat pe cei de la ANRE dacă pot sau nu sa facă ceva.