avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1819 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul concediu medical pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul concediu medical pensie

Buna ziua ! As vrea sa stiu daca se poate cumula pensia cu salariu (CM),respectiv cerere depusă pentru pensionare 16 martie,cm pana pe 15 iunie,se pot cumula? Sau va beneficia doar de salariu(cm) pana pe 15 iunie si pensia se va calcula dupa aceasta data?multumesc !mentionez ca este pensionare anticipată fara penalizare
Ultima modificare: Marți, 12 Mai 2020
Lala2018, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:36, 12 Mai 2020
Pensia anticipata nu se poate cumula cu salariul .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata fara penalizare florin_iordanescu florin_iordanescu Buna ziua. Daca se poate, vreau sa ma ajutati cu o situatie. Tatal meu, nascut pe 27 Sept 1952, a fost concediat de la ultimul loc de munca, la inceputul ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata fara penalizare aloaurica aloaurica ,nascuta in 15 sept. 1959-femeie-in august 2016 va avea 40 de ani de munca fara grupe speciale.-lucreaza in domeniul confectii textile. Intrebari ; 1. ... (vezi toată discuția)
Pensionare roller1812 roller1812 Buna ziua, As dori sa va intreb despre conditiile de pensionare pentru mama mea. Dansa are 55 de ani, 36 de ani lucrati si a crescut 3 copii. Care ar fi ... (vezi toată discuția)