Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare Judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare Judecatoreasca

Buna ziua,

In contextul ca am facut granituire cu Hotarare Judecatoreasca din care rezulta ca vecinul ocupa 35 mp. construiti abuziv pe terenul meu unde locuiesc 1 familie.
Nu am facut Executare Judecareasca deoarece nu doresc sai demolez cat traiesc deoarece sunt batrani trecuti de 65 de ani si ce act se poate face la Notar precum cat traiesc sa nui demolez dar copii dupa moartea parintilor sa nu vina sa pretinda terenul constructiei abuzive si dupa moartea parintilor sa demoleze ei . Acte notariale definitive si irevocabile.

Va multumesc.
Încheiați o astfel de înțelegere printr-un act autentic, încheiat la un notariat, prin care vecinii să se oblige în mod irevocabil, ca într-un termen să vă restituie terenul.
Buna Seara,

Va multumesc frumos pentru raspuns.

Va rog daca imi puteti spune care termenul limita de a face aceasta intelegere notariala din momentul care sa dat Hotarirea Judecatoreasca Definitiva.