Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... anexa scrisorii MMPS 382/2000 privind ocupatiile ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

anexa scrisorii MMPS 382/2000 privind ocupatiile incadrate in grupa II

am nevoie de anexa scrisorii MMPS 382/2000 privind ocupatiile incadrate in grupa II
Scrieti o adresa de e.mail si va trimit adresa.
dstraut@yahoo.com Vă mulțumesc... mă interesează de fapt să văd conținutul punctului 180 și 181 din anexa II la Ordinul 50/1990... în fapt, este vorba de incadrarea în grupa a II-a de muncă de celor care au lucrat la Intreprinderea de Imbunătățire și Exploatare a Pajistilor... iar Ordinul 50/1190 nu conține punctele 180 și 181 și din ce am citit e posibil să găsesc ceva edificator în conținutul scrisorii MMPS 382/2000... dacă mă puteți ajuta în mod specific, vă rog să-mi comunicați tariful de consultanță...
STRAUT DELIA, utilizator
Pozitiile respective le gasiti in Ordin nr. 50/ 1990 completat la data de 31.08.1994, nu in ordinul initial.
Anexa 2 la ordin completat
-poz.180 Muncitorii care lucreaza permanent la producerea de nutreturi combinate, morile de furaje,, precum si in activitatile de manipulare in vrac a materiilor prime oleaginoase, in silozuri, magazii si vagoane inchise (floarea soarelui, soia, etc.),
-poz.181 Muncitorii care conditioneaza seminte, manipuleaza in vrac cereale, semninte, produse finite si subproduse de morarit insilozuri, depozite si magazii, scuturarea sacilor, insacuirea produselor, finite 9faina, malai, tarate, seminte), manipularea si stivuirea lor in depozite si in mijloace de transport, activitatea morarilor ciurari.
Nu va pot trimite ordinul este foarte greu lizibil si nu il am in pdf.
Va trimit adresa respectiva.
@ STRAUT DELIA

Lasati-mi o adresa de mail și va trimit Ordinul 50/1990 actualizat.
Adresa a mentionat-o in ultimul mesaj dstraut@yahoo.com