avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... anexa scrisorii MMPS 382/2000 privind ocupatiile ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

anexa scrisorii MMPS 382/2000 privind ocupatiile incadrate in grupa II

am nevoie de anexa scrisorii MMPS 382/2000 privind ocupatiile incadrate in grupa II
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:09, 19 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Scrieti o adresa de e.mail si va trimit adresa.
dstraut@yahoo.com Vă mulțumesc... mă interesează de fapt să văd conținutul punctului 180 și 181 din anexa II la Ordinul 50/1990... în fapt, este vorba de incadrarea în grupa a II-a de muncă de celor care au lucrat la Intreprinderea de Imbunătățire și Exploatare a Pajistilor... iar Ordinul 50/1190 nu conține punctele 180 și 181 și din ce am citit e posibil să găsesc ceva edificator în conținutul scrisorii MMPS 382/2000... dacă mă puteți ajuta în mod specific, vă rog să-mi comunicați tariful de consultanță...
Ultima modificare: Marți, 21 Iulie 2020
STRAUT DELIA, utilizator
Pozitiile respective le gasiti in Ordin nr. 50/ 1990 completat la data de 31.08.1994, nu in ordinul initial.
Anexa 2 la ordin completat
-poz.180 Muncitorii care lucreaza permanent la producerea de nutreturi combinate, morile de furaje,, precum si in activitatile de manipulare in vrac a materiilor prime oleaginoase, in silozuri, magazii si vagoane inchise (floarea soarelui, soia, etc.),
-poz.181 Muncitorii care conditioneaza seminte, manipuleaza in vrac cereale, semninte, produse finite si subproduse de morarit insilozuri, depozite si magazii, scuturarea sacilor, insacuirea produselor, finite 9faina, malai, tarate, seminte), manipularea si stivuirea lor in depozite si in mijloace de transport, activitatea morarilor ciurari.
Nu va pot trimite ordinul este foarte greu lizibil si nu il am in pdf.
Va trimit adresa respectiva.
@ STRAUT DELIA

Lasati-mi o adresa de mail și va trimit Ordinul 50/1990 actualizat.
Adresa a mentionat-o in ultimul mesaj dstraut@yahoo.com

Alte discuții în legătură

Respingere adeverinta grupa a ii-a ladria ladria Buna ziua, Am lucrat ca laborant într-o baza de recepție cereale si am o adeverința eliberata cu grupa a II-a. din 2009 pentru 16 ani lucrati in aceasta ... (vezi toată discuția)
Scrisoarea mmps 382/mb//2000 moshulica moshulica Poate sa ma ajute cineva cu textul scrisorii MMPS 382/MB/08.11.2000 ? CJP mi-a respins cererea de pensionare pentru limta de varsta invocand acest document. ... (vezi toată discuția)