Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... femeile gravide
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

femeile gravide

ce se poate face in cazul neprelungiri contractului unei femei gravide:O
Contract de munca pe durata determinata?
ce se poate face in cazul neprelungiri contractului unei femei gravide

Poate sa caute un nou loc de munca sau poate sa se inscrie la agentia de somaj si sa beneficieze, in conditiile legii, de indemnizatie.
Nu eista nici o prevedere legala prin care angajatorul sa fie obligat sa-i prelungeasca contractul pentru ca e insarcinata.