Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul co neefectuat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul co neefectuat

Buna seara. Ca urmare a unor divergente cu angajatorul privind calculul CO neefectuat datorat incetari CM prin decizia de pensionare.Incepand cu data de 02 11 2018 sotia a intrat in CM cu cod diagnostic 14 pana la data de 09 04 2020. Pentru anul 2018 salariul de incadrare a fost de 2000 iei .zile de CO negociate 29. ramas 6 zile neefectuate.. Salariu 2019 a fost 2150 si incepand cu luna aprilie 2019 a primit decizia de handicap accentuat cu un plus de 3 zile la CO . Salariu pe 2020 a fost 2300 lei. Ce suma trebuie sa primeasca pe 45 zile dupa caculul facut de angajator?. Cu stima.
Indemnizaţia de concediu de odihnă reprezintă media zilnică a drepturilor salariale din ultimele 3 luni anterioare celei în care este efectuat concediul, multiplicată cu numărul de zile de concediu.