Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Verificare înregistrări facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Verificare înregistrări facturi

Cum pot verifica daca contabila a inregistrat toate facturile mele de la firma ?
Buna ziua,
Pe baza unei verificari a evidentei contabile efectuata de un profesionist contabil .
Buna ziua.
Daca doriti sa verificati inregistrarea in evidenta contabila a facturilor/documentelor puse la dispozitie persoanei care se ocupa de aceasta operatiune, va recomand sa analizati documentul intitulat "Registrul jurnal" al lunii/perioadei pe care doriti sa o verificati. Acesta este unul dintre documentele care trebuie sa existe in dosarul lunar cu acte contabile (sau sa va fie pus la dispozitie in format electronic).
Daca doriti o verificare mai complexa, se poate apela la un profesionist contabil, asa cum a mentionat anterior si Audit Vic Cont.
Conta Orasanu, Consultant fiscal