Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Transport auto CAEN 5221
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Transport auto CAEN 5221

Buna ziua! As dori sa imi infiintez un PFA care sa aiba ca obiect de activitate TRANSPORTUL AUTO / TRACTARI AUTO. Oare pot face transport auto in baza codului CAEN 5221 ?Ce trebuie sa am in vedere. Tin sa precizez ca as vrea sa fac treaba acesta cu un autoturism ( SUV ) si o platforma auto legata dupa autoturism ( NU CU O AUTOPLATFORMA ) . Detin permis de conducere cu categoriile B C E .
george-neagu, moderator
Ma ajutati si pe mine cu un sfat? Multumesc anticipat !
Se poate ? Stie cineva?