Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... turism in pandemia de covid 19
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

turism in pandemia de covid 19

cum se pot recupera banii dati pentru o excursie care nu a mai avut loc in 2020 si pentru care nu vreau sa primesc tichete valorice?
Teoretic după ce discutati cu agenția,formulati o notificare,sesizati ANPC,va adresati ininstantei etc.Depinde de clauzele contractului,data la care era programată plecarea ,variantele propuse de agenție etc.
Buna ziua,

Notificati societatea prin avocat, in urma acestui demers exista posibilitatea concilierii partilor prinse intr-un conflict.

In caz contrar, sesizati instanta de judecata, cu o actiune in pretentii.

Paratul poate pierde litigiul dedus judecatii.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Daca paratul.are avocat bun pierdeti procesul.
Avocatul.decide soarta procesului de.regula.

Inceecati sa discutati si sa rezolvati amiabil.
Nu va permiteti avocat mai bun decat agntia pentru ca avocatul lor ia mai multi bani decat va permiteti sa platiti dvs.

GIGI BECALI si-ar permite sa plateasca avocat innastfel.de cazuri dar dvs. nu cred ca va permiteti.

Nici el nu isi permite sa isi angajeze avocati in anumite cazuri si de aceea nu trebuie sa va simtiti discriminata.

Doar Dumnezeu poate controla tot.