Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare firma - cetatean chinez
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare firma - cetatean chinez

un cetatean chinez doreste sa-si infiinteze o societate coemrciala cu raspundere limitata, cu asociat unic... nu are drept de sedere in Romania, nu are nimic , este un turist cu viza valabila 14 zile. Poate infiinta SRL-ul, poate fi si administrator? cat costa infiintatul unei soc comerciale?

Toth Sz., utilizator
da, poate

taxe aproximativ 600 lei
la Registrul comertului te costa aprox.300 Ron, dar iti trebuie si specimen de semnatura -in calitate de administrator si declaratie ca nu are domiciliul in Romania si nu are datorii fiscale fata de statul roman, ambele la notariat
fara rezidenta?????:-/:-/:-/:O:O:(:(B-)