avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Buna ziua, as dori sa știu pentru lucru de acasă cine trebuie sa suporte cheltuielile,angajatul sau firmă?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:39, 19 Mai 2020
Despre ce cheltuieli vorbiti?
Șefii vor sa elimine bonurile de masa , iar noi trebuie să plătim energie electrică și internetul. Știu că lucrând de acasă sunt costuri suplimentare. Dar ei nu vor sa mai plătească bonurile
Ultima modificare: Marți, 19 Mai 2020
Popovici Alina, utilizator
Acordarea bonurilor de masa este prevăzută undeva?
Ultima modificare: Marți, 19 Mai 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic
E trecut ca beneficiu in contract
In acest caz, neacordarea nu poate fi un act unilateral.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare din functie fara motiv vacariu111 vacariu111 buna ziua.in 2012 m-am angajat la o firma de paza ca agent de paza.dupa un anumit timp am fost avansat ca sef de tura de catre seful de obiectiv.dupa cateva ... (vezi toată discuția)
Bonuri de masa pe suport de hartie vs card andrea_u andrea_u Buna seara, As dori sa aflu daca angajatorul poate sa oblige angajatul sa primeasca bonurile de masa pe card? Sau angajatul are dreptul conform legii ... (vezi toată discuția)
"micsorarea salariului" prin concediu fara plata dar prezenta obligatorie MonArt MonArt Buna ziua, De curand am fost anuntati ca \"am efectuat un concediu de 5 zile fara plata\", si ca trebuie sa semnam cererea respectiva, retroactiv...iar ... (vezi toată discuția)