Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Buna ziua, as dori sa știu pentru lucru de acasă cine trebuie sa suporte cheltuielile,angajatul sau firmă?
Despre ce cheltuieli vorbiti?
Șefii vor sa elimine bonurile de masa , iar noi trebuie să plătim energie electrică și internetul. Știu că lucrând de acasă sunt costuri suplimentare. Dar ei nu vor sa mai plătească bonurile
Popovici Alina, utilizator
Acordarea bonurilor de masa este prevăzută undeva?
Cornel Vasile, Consilier juridic
E trecut ca beneficiu in contract
In acest caz, neacordarea nu poate fi un act unilateral.