Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare casa ,fara autorizatie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare casa ,fara autorizatie

Langa casa ,am construit a bucatarie cu etaj ,acum 1o ani, fara autorizatie.
Pot intabula aceasta cladire acum in urma modificarii Legii 50/91 , astfel ca sa putem plati corect impozitul
Mergeti la primarie, procedura e ca si cum ati construi acum: urbanism, proiect etc. Daca nu respecta urbanismul, ma tem ca nu puteti intabula.

Codruta59 a scris:

Langa casa ,am construit a bucatarie cu etaj ,acum 1o ani, fara autorizatie.
Pot intabula aceasta cladire acum in urma modificarii Legii 50/91 , astfel ca sa putem plati corect impozitul

Musai luati legatura cu un topograf autorizat (care e si mester in meserie). Poate este posibil in baza unei expertize, dar asta v poate zice numai dupa ce vede actele.
Va multumesc!