Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Mi-ai venit acasa actele de, divort total diferit cu ce am cazut amandoi de comun acord ...
As dori sa stiu daca intra in vigoare procura de comun acord sai ce mi-a ajins acasa Va Multumesc
Buna ziua,
Nu exista procura de acord la divort.
Sentinta venita este cea pronuntata de instanta.
Daca nu va multumeste puteti formula apel.
Cred ca e important sa ne lămuriți, înainte de toate, dacă ați avut proces în instanta..
Eventual mai multe detalii ar fi utile.

MariusVoineagu a scris:

Mi-ai venit acasa actele de, divort total diferit cu ce am cazut amandoi de comun acord ...
As dori sa stiu daca intra in vigoare procura de comun acord sai ce mi-a ajins acasa Va Multumesc

Din pacate nu se intelege ce anume doriti sa întrebați sau mergeți cu actele la un av pt o consultație fie va straduiti să fiti mai explicit.
Da, scuzati ortografia .. sotia a inaintat actele de divort la judecatorie ... la 3-4 zile mi-a spus sa fac o procura de comun acord stabilind pensia, tutela etc .. am stabilit la 1000 lei prin procura... acasa mi-au venit actele cu pensia de 1000 de euro lunar ... mi-a spus cineva ca , ce mi-a ajuns acasa este doar intampinarea .. ce stabilise ea singura prima oara si ca nu se mai ia in considerare. O sa se ia in considerare ce am stabilit prin procura ..

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Din pacate nu se intelege ce anume doriti sa întrebați sau mergeți cu actele la un av pt o consultație fie va straduiti să fiti mai explicit.

Ceea ce eu inteleg că procura pe care dvs. ați dat o in fata notarului reprezinta acordul dvs. de voința cu care soția se va înfățișa în fata in instantei și cererea pe care dumneaei a înaintat o către instanta se va soluționa conform celor menționate în actul dat în fata notarului.
Dacă actul pe care l ați primit acasa se numește cerere de chemare în judecata, intampinare, răspuns la intampinare și nu sentința, atunci, într-adevăr, nu se va tine cont de acest act, deci nu aveti de ce sa va faceți griji. .

MariusVoineagu a scris:

Da, scuzati ortografia .. sotia a inaintat actele de divort la judecatorie ... la 3-4 zile mi-a spus sa fac o procura de comun acord stabilind pensia, tutela etc .. am stabilit la 1000 lei prin procura... acasa mi-au venit actele cu pensia de 1000 de euro lunar ... mi-a spus cineva ca , ce mi-a ajuns acasa este doar intampinarea .. ce stabilise ea singura prima oara si ca nu se mai ia in considerare. O sa se ia in considerare ce am stabilit prin procura ..

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Din pacate nu se intelege ce anume doriti sa întrebați sau mergeți cu actele la un av pt o consultație fie va straduiti să fiti mai explicit.