avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Asociația de locatari
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Asociația de locatari

Poate asociația de proprietari sa treacă mai multe persoane la asociație, în dreptul unui apartament, doar pe baza declarației a 3 vecini, fără a-l informa deloc, prin niciun mijloc pe proprietarul apartamentului respectiv?
Cel mai recent răspuns: fllu07 , utilizator 20:16, 10 Iunie 2020
Nu
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Legal nu are dreptul
Sesizati oficial presedintele de asociatie sau daca va aflati in termen legal,de 10 zile de la afisare contestati valoarea impusa in lista lunara de intretinere
Presedintele de asociatie are obligatia sa raspunda in 10 zile
Cum pot face asta?

ynocentta a scris:

Legal nu are dreptul
Sesizati oficial presedintele de asociatie sau daca va aflati in termen legal,de 10 zile de la afisare contestati valoarea impusa in lista lunara de intretinere
Presedintele de asociatie are obligatia sa raspunda in 10 zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administratorul hotaraste nr. persoanelr la intretinere? Nugasescnume Nugasescnume Detin un apartament , 2 camere (un dormitor si o sufragerie) pe care il inchiriez in regim airBNB. capacitatea de cazare este de 2 maxim 4 persoane. Apart. ... (vezi toată discuția)
Scutire cheltuieli intretinere mon73key mon73key Am facut cerere de scutire plata intretinere conform legii pt. ca vom fi plecati intr-o luna timp de 18 zile consecutiv. In apartament locuim 2 persoane, iar ... (vezi toată discuția)
Drepturi locatar in raport cu asociatia de proprietari lia_liana lia_liana Buna ziua! Rog sa aveti amabilitatea sa imi spuneti [b]daca in calitate de locatar (nu am facut nici o cerere de aderare la Asociatia de proprietari), pot ... (vezi toată discuția)