Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Asociația de locatari
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Asociația de locatari

Poate asociația de proprietari sa treacă mai multe persoane la asociație, în dreptul unui apartament, doar pe baza declarației a 3 vecini, fără a-l informa deloc, prin niciun mijloc pe proprietarul apartamentului respectiv?
Nu
Legal nu are dreptul
Sesizati oficial presedintele de asociatie sau daca va aflati in termen legal,de 10 zile de la afisare contestati valoarea impusa in lista lunara de intretinere
Presedintele de asociatie are obligatia sa raspunda in 10 zile
Cum pot face asta?

ynocentta a scris:

Legal nu are dreptul
Sesizati oficial presedintele de asociatie sau daca va aflati in termen legal,de 10 zile de la afisare contestati valoarea impusa in lista lunara de intretinere
Presedintele de asociatie are obligatia sa raspunda in 10 zile