Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional telemunca - revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional telemunca - revisal

Buna ziua,

Puteti sa ma ajutati cu un sfat? Precizez ca sunt noua in acest domeniu si inca invat.
Cum adaug in revisal actul aditional de telemunca?
CristinaNedeloiu, utilizator
1. Modificarea in sistem a inregistrarilor din REVISAL se poate face apasand butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Operatii contract" a meniului "Contracte".

2. Se modifica datele :
tip contract : contract individual de munca cu clauza de telemunca
data de la care isi produce efectele : data mentionata in AA

se salveaza, apoi se transmite/depune fisierul la ITM.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult!