Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un angajat va intra in telemunca. Trebuie transmis in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un angajat va intra in telemunca. Trebuie transmis in revisal? ...

Un angajat va intra in telemunca. Trebuie transmis in revisal? In cazul in care trebuie transmis imi spuneti va rog cum? Nu gasesc optiunea telemunca la modificari.
Da, trebuie transmis ...

Modificarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Operatii contract" a meniului "Contracte".

Selectati salariatul din lista pentru care se doreste a fi corectat contractul si modificati:
Tip contract : contract individual de munca cu clauza de telemunca
data de la care isi produce efectele : data mentionata in AA

se salveaza, apoi se transmite/depune fisierul la ITM.