Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Succesiune 3 frati,dun care unul singur a avut grija de parinti ,iar ceilalti 2(surori),nu vor decat mostenireace inseamna avut grija, renuntarea la job,cumparare medicamente, sus la investigatii platite ,etc
Trebuia ca părinții să-i facă la notar un contract de întreținere celui care ia îngrijit, și astfel îi rămânea la schimb bunurile acestora.