Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare cheltuieli judecata

Buna ziua,
In urma unui proces trebuia sa recuperez cheltuielile de judecata conform deciziei finale a instantei. Deoarece trecusera aproape trei ani si nu am putut recupera cheltuielile pe cale amiabila, inainte de pandemie am apelat la un executor judecatoresc. Am primit prin posta o incuvintare de la judecatorie privind recuperarea cheltuielilor, urmare unei solicitari depuse la judecatorie de executor, la fel cum am primit si nota de plata din partea executorului. Am achitat prin transfer bancar. Acum executorul nu mai raspunde la telefon, mail... In aceste conditii ce mai pot face pentru recuperarea cheltuielilor? Actuala actiune cu cati ani mi-a prelungit dreptul de a solicita restituirea acestei sume?
Va multumesc.
Buna ziua,
Orice act de executare intrerupe termenul de prescriptie. Incepe sa curga un nou termen de prescriptie.
Insistati cu telefonul la executor sau chiar mergeti la el si vedeti ce se intampla.
Va multumesc.
Tot de trei ani este termenul nou de prescriptie?