avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Scanare Carte Identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Scanare Carte Identitate

Este legala cererea de scanare a cartii de identitate de catre diversi agenti economici (domenii: financiar, medical...)?

Alte discuții în legătură

Acte necesare intrarii in somaj si procedura ela-ela ela-ela Buna ziua Datorita unor dificultati economice societatea unde lucrez va fi nevoita ca concedieze un nr. de aproximativ 10 - 11 salariati (societatea mai are ... (vezi toată discuția)
Am conturi la trei banci comerciale. la toate mi s-a cerut, fara ... Eugen PANTEL Eugen PANTEL Am conturi la trei banci comerciale. La toate mi s-a cerut, fara drept de refuz, pt scanare, Cartea de Identitate. Mi se pare un abuz, avand in vedere ca CI da ... (vezi toată discuția)
Pfa: ce acte sunt necesare, ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a confectiona cercei ioniboni ioniboni Ce conditii trebuie sa indeplinesc pt a mi face un PFA ? Si ce acte sunt necesare?Daca mi-as deschide un magazin cu cercei lucrati de mine, e musai casa de ... (vezi toată discuția)